Stačí jedna lekce angličtiny týdně?


V krátkosti: Ne.

Ono to zkrátka není tak jednoduché a ke všemu by se v ideálním případě mělo přistupovat individuálně.

Vždycky když domlouvám hodiny s novým studentem tak na to dojde: „No já bych asi chtěl zatím jen jednu hodinu týdně.“ Dobře, odpovídám opatrně, ale to většinou nestačí.

 

Jste-li začátečník, s jednou hodinou týdně ucítíte posun za dlouho a s největší pravděpodobností se jazyk nikdy vlastně nenaučíte. Nechci se tu ohánět konkrétními časovými úseky, jelikož každý student – i každý začátečník - je úplně jiný a učí se jinou rychlostí. Onen výraz „dlouho“ je tedy relativní. Ale ucítíte to. A brzy vás to začne štvát.

Váš mozek nebude schopen si osvojit něco, čím ho budete po lžičkách krmit pouhopouhých 60 z celkových 10 080 minut týdně.

„Já na to nemám čas.“

Já vím. Opravdu s vámi soucítím. Ale je to o prioritách. Pokud tomu nic nedáte, nic se vám nevrátí. Vnímejte hodiny angličtiny jako investici, která se vám vyplatí, otevře další dveře, zrychlí váš postup, nabídne nové příležitosti.

 

Proto, jste-li začátečník, jako lektorka angličtiny mám téměř povinnost vám říct: „Jednou týdně půjde dost ztuha. Lepší by bylo alespoň dvakrát. Leda bys mi slíbil, že budeš makat doma.“
A ne, nezkoušejte to obcházet dvouhodinovkou jednou týdně, tím se nezmění nic kromě toho, že po prvních 45 minutách si budete chtít vyndat mozek z hlavy a přát si, abyste byli kdekoliv, doslova kdekoliv jinde.

 

Mám ovšem i klienty, kteří se nenechají přesvědčit. Ať už mají důvody jakékoliv. Ti se dále dělí na dvě skupiny:

  1. Ti, co do šesti měsíců (a to přeháním) utečou. Jsou frustrovaní, výsledky nejsou, nic neumí, jen vyhodili x tisíc korun a pár hodin svého času.
  2. Ti co dají na mé rady, jak English zvládnout i při nehorázně nízkém počtu hodin týdně. A umí vzít zodpovědnost sami za sebe.

 

Dostanete přesně to, co do toho dáte.

 

Bohužel se tím nemyslí jen peníze. I v případě, že si budete platit strašlivou hodinovku s „dokonalým, kvalifikovaným, doporučovaným, leaderem oboru“ ale nedáte tomu nic jiného, jazyk se nenaučíte. 

Pokud opravdu nemůžete mít víc než jednu lekci angličtiny týdně, je to samozřejmě v pořádku, nejste jediní a hlavně je to lepší než nic! 

Zeptejte se svého lektora na tipy a rady, jak se smysluplného výsledku dobrat i při jedné lekci týdně. Všechno jde, když se chce. 

Pošli to dál

Kontakty